Wykorzystaj potencjał Salesforce do rozwoju biznesu - Enxoo na NY Salesforce World Tour

Byliśmy aż za oceanem po to, aby zdobyć wiedzę, która pozwoli nam na tworzenie jeszcze lepszych i bardziej innowacyjnych rozwiązań w oparciu o platformę Salesforce.

Salesforce World Tour to niezwykłe wydarzenie organizowane cyklicznie w największych światowych metropoliach. 15 grudnia w Nowym Jorku mieliśmy okazję poznać nowe produkty Salesforce i na własne oczy przekonać się, jak wiodące, światowe firmy wykorzystują rozwiązania Salesforce do rozwoju swojego biznesu i budowania modelu biznesowego skoncentrowanego wokół klienta.

Salesforce to wiodąca na świecie platforma CRM, która gromadzi i integruje wszystkie informacje o klientach - począwszy od marketingu, poprzez sprzedaż, obsługę, na analizie biznesowej kończąc - w ramach jednej zintegrowanej platformy. Umożliwia to budowanie biznesu skoncentrowanego na kliencie (ang. customer centric company). „Customer centric” oznacza to taką organizację procesów biznesowych, w których klient jest na pierwszym miejscu. Dane o klientach i procesie sprzedaży zgromadzone w chmurze, umożliwiają zaawansowaną analizę potrzeb konsumentów oraz dostosowanie oferty firmy do ich oczekiwań.

Rozwiązania oparte na platformie Salesforce z roku na rok zyskują coraz więcej entuzjastów.

Badania przeprowadzone przez firmę konsultingową Bluewolf (State of Salesforce 2016), na próbie ponad 1700 firm z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Australii, reprezentujących różne branże i będących użytkownikami Salesforce, ukazują zalety i trendy rozwoju tych rozwiązań w czterech najważniejszych obszarach: IT, sprzedaży, marketingu i obsłudze klienta.

Oto niektóre wnioski z przeprowadzonych badań:

  • 96% wszystkich badanych firm widzi innowacyjny potencjał w „customer success platform” - modelu biznesowym skoncentrowanym wokół klienta.
  • 61% specjalistów IT widzi potencjał w rozwiązaniach Salesforce. Umożliwiają one rozwój własnej architektury IT o kolejne moduły, na podstawie jednej platformy, bez potrzeby zakupu dodatkowego oprogramowania i jego integracji.
  • 79% pracowników sprzedaży twierdzi, że Salesforce ułatwia im codzienną pracę i budowanie pozytywnych doświadczeń klientów. Jest to skutek m.in. zastosowania w rozwiązaniach Salesforce technologii „chmury”, dzięki której informacje o klientach są dostępne w każdym czasie i na każdym urządzeniu oraz znacznej redukcji czynności administracyjnych wykonywanych na co dzień przez pracowników sprzedaży.
  • Jednym z działań marketerów z badanych firm, jest raportowanie współczynnika ROI z kampanii marketingowych. Tym większe jest to wyzwanie, im więcej jest kanałów marketingowych, którymi marketerzy docierają do klientów. Największym problemem nie jest więc brak danych, ale ich rozproszenie. Rozwiązaniem powyższej sytuacji może być ciesząca się coraz większą popularnością funkcjonalność Salesforce - automatyzacja marketingu zintegrowanego z CRM. Pozwala ona na proste raportowanie przepływu potencjalnych klientów z różnych faz (zimne i gorące leady) aż po konwersję (czyli moment, kiedy potencjalny klient staje się klientem). 54% badanych marketerów jest przekonanych, że kiedy ich firmy przeniosą wszystkie procesy związane z kampaniami marketingowymi na jedną platformę Salesforce, procesy te ulegną poprawie.
  • Automatyzacja serwisu pozwala znacznie usprawnić obsługę klienta. Powoduje to redukcję kosztów, a także sprawia, że klient może otrzymać natychmiastową odpowiedź. Dzięki temu jego doświadczenie związane z marką staje się dużo bardziej pozytywne. Zastosowanie narzędzi analitycznych Salesforce, które pozwalają na pomiar tego, w jaki sposób użytkownik wchodzi w interakcje z systemem serwisowym, pozwala na zaprojektowanie takiego systemu, który będzie idealnie dostosowany do potrzeb konsumentów. 61% badanych firm planuje zwiększenie wykorzystania narzędzi analitycznych Salesforce w nadchodzącym roku, co wskazuje również na to, iż planują stworzenie i rozwój własnych samoobsługowych serwisów klienckich.

O enxoo

Jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych Partnerów Salesforce w Polsce i Europie Centralnej. Od 2008 roku dostarczamy kompleksowe rozwiązania CRM wspierające zarządzanie relacjami z klientami, partnerami i pracownikami. Nasz obszar działania obejmuje doradztwo IT, realizację projektów i wsparcie rozwiązań. Posiadamy wiedzę techniczną i doświadczenie biznesowe, dzięki którym możemy dostarczać naszym klientom wyjątkowe rozwiązania. Sukces naszych klientów jest dla nas największą wartością!

Więcej dowiesz się tutaj.

źródła

Bluewolf, The State of Salesforce, 2016-2017 annual report.