Nowoczesne technologie w służbie deweloperów

image1 (Medium).png

Enxoo jako członek wspierający Polskiego Związku Firm Deweloperskich i partner merytoryczny, regularnie przedstawia zagadnienia związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w działalności deweloperów na spotkaniach Związku. Z radością obserwujemy stały wzrost zainteresowania tematyką wśród firm z branży.

Potwierdzeniem tego trendu była bardzo wysoka frekwencja podczas tegorocznej pierwszej edycji konferencji “Nowoczesne rozwiązania w marketingu, sprzedaży i obsłudze klienta w branży deweloperskiej”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Enxoo we współpracy z PZFD oraz klientami i partnerami.

W spotkaniu w The Heart Warsaw, na 38. piętrze budynku Warsaw Spire, udział wzięło ponad 70 osób - członków zarządu, dyrektorów i managerów w firmach deweloperskich zainteresowanych tematyką nowoczesnych technologii i ich zastosowania w działalności deweloperskiej. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele 40 firm - od giełdowych korporacji, przez rodzime i zagraniczne firmy średniej wielkości, po małe rodzinne organizacje.

Spotkanie rozpoczął Łukasz Wojcieszak, Partner w Enxoo odpowiedzialny za branżę nieruchomości. W prezentacji otwierającej poruszył tematykę szans i wyzwań biznesowych jakie stoją przed deweloperami w erze technologii cyfrowych.

 
image4 (Medium).png
 

Przedstawiciele Mennica Polska Deweloper - Artur Karczykowski, Dyrektor Marketingu i Adrian Sączek, Dyrektor Sprzedaży uchylili rąbka tajemnicy i przedstawili wyniki sprzedaży projektu Mennica Residence. Zaznaczyli, że tak spektakularne rezultaty osiągają m. in. dzięki wykorzystaniu systemu Properto, rozwiązania dla firm deweloperskich zbudowanego na platformie Salesforce, CRM nr 1 na Świecie.

Swoimi spostrzeżeniami z użytkowania aplikacji opartej o technologię Salesforce podzielił również się Dyrektor Generalny PZFD Konrad Płochocki. Podsumował korzyści jakie osiąga Związek, zarówno w codziennej pracy jak i przy organizacji wydarzeń.

Przedstawiciele firmy YSLAB omówili możliwości technologii 3D, VR (rzeczywistość wirtualna) oraz AR (rzeczywistość rozszerzona), a także przedstawili przykłady jak wykorzystują ją najwięksi polscy deweloperzy.

 
image2 (Medium).png
 

Joanna Chłapek z Enxoo opowiedziała o automatyzacji marketingu dla deweloperów. Na przykładzie aplikacji Salesforce Pardot pokazała jak podnieść efektywność działań marketingowych oraz zwiększać konwersję.

Podczas konferencji pojawił się także wątek przenoszenia obsługi klienta do kanałów elektronicznych. Dzięki strefie klienta (eBOK) zintegrowanej z Properto CRM, nabywcy mieszkań mogą śledzić swój stan rozliczeń, pobierać faktury i dokumenty, zgłaszać zmiany lokatorskie jak i umawiać się na akty notarialne czy odbiory.

Maciej Mosiej, Członek Zarządu w Interparking Polska, na przykładzie branży parkingowej opowiedział o tym jak inne segmenty rynku nieruchomości mogą być wspierane przez narzędzia Salesforce.

 
image3 (Medium).png
 

Po zakończeniu części merytorycznej goście mieli okazję do wymiany doświadczeń i opinii. Rozmowy w dużej mierze dotyczyły spostrzeżeń jakie nasunęły im się po konferencji. A wszystko to z widokiem na piękną Warszawę w tle!

 
image5 (Medium).png
 

Comment