Aplikacja dla mobilnych Przedstawicieli Handlowych

Orangina Schweppes Polska, jako część grupy Santory Beverage&Food Europe jest producentem i dystrybutorem napojów na terenie Polski. Na polskim rynku działa od 2013 roku, a do jej 3 głównych marek należą: Schweppes, Orangina i Dr.Pepper.

Branża

FMCG

Outcome

Wzrost sprzedaży o 30%

Region

Polska

 

LOKALIZACJA

Polska

USŁUGA

Projekt i wdrożenie

BRANŻA

FMCG

 

Wyzwanie

Orangina Schweppes Polska potrzebowała systemu do zarządzania sprzedażą mobilną, w tym między innymi zarządzania produktami, zbierania zamówień oraz ankiet merchandisingowych w terenie na urządzeniach mobilnych. Dodatkowo firma oczekiwała, że dane klientów i zamówień będą zintegrowane z systemami SAP R/3 oraz systemami dystrybutorów.

Ze względu na dużą ilość punktów sprzedaży w całej Polsce, organizacji zależało na zwiększeniu efektywności planowania tras oraz monitorowaniu wykonania planów sprzedażowych przez przedstawicieli handlowych.

„Narzędzie enxoo mobilo pomogło wprowadzić nam relacje na linii przedstawiciel handlowy – klient na wyższy poziom, co bezpośrednio wpłynęło na wyniki sprzedaży. Dodatkowo transparentność informacji i łatwy wgląd we własne wyniki działa motywująco na pracowników.”

Monika Małecka, Sales Operation Manager w Orangina Schweppes Poland

Rozwiązanie i korzyści

Współpraca enxoo i Orangina rozpoczęła się w 2013 roku. Orangina wykorzystuje system do monitorowania i zarządzania pracą przedstawicieli handlowych, dzięki temu liczba zamówień z POS zwiększyła się, a czas zbierania zamówień zdecydowanie skrócił.

Do zwiększania efektywności realizowanych planów przygotowane zostało rozwiązanie do zarządzania sprzedażą mobilną – enxoo mobilo, napisane na najlepszej platformie do rozwoju oprogramowania w chmurze – Salesforce1.

System przygotowany dla Orangina to między innymi:

  • realizacja zaplanowanych wizyt z geolokalizacją i rejestrowaniem czasu wizyty
  • realizacja zamówień z wyborem dystrybutora i potwierdzeniem daty dostawy
  • funkcjonalność do marchandisingu, w tym ankiety do badania in-store KPI, możliwość załączania zdjęć
  • planowanie i monitorowanie celów sprzedażowych w czasie rzeczywistym

Wykorzystanie gotowego rozwiązania enxoo mobilo pozwoliło na realizację całego projektu w zaledwie 5 tygodni.

“Dzięki rozwiązaniu enxoo oszczędzamy czas i sprzedajemy więcej. Profesjonalizm i zaskakująco szybkie wdrożenie sprawiło, że nasza współpraca cały czas się rozwija.” ”

Monika Małecka

Sales Operation Manager Orangina Schweppes Poland