Aplikacja dla mobilnych Przedstawicieli Handlowych

 

JPGlokalizacja.jpg

Lokalizacja

Polska

Usługa

Projekt i wdrożenie

 

Branża

Telekomunikacja, Vanselling

Virgin Mobile Polska

Virgin Mobile jest pierwszym na świecie operatorem wirtualnym, uruchomionym w Wielkiej Brytanii w 1999 roku. W Polsce Virgin Mobile rozpoczął działalność w 2012 roku i obecnie ma około 300 tysięcy aktywnych kart SIM. Od czerwca 2015 roku liczba nowych klientów rośnie nawet o 1100 abonentów dziennie.

Każdego dnia kilkudziesięciu handlowców mobilnych odwiedza setki sklepów i innych punktów handlowych, w których można kupić startery i doładowania Virgin Mobile.

Wyzwanie

W 2015 roku firma zdecydowała się na zmianę oferty i metod działania, w tym zrewolucjonizowanie procesu sprzedaży. Jednym z ważniejszych elementów nowego ładu miało być wdrożenie system do zarządzania relacjami z punktami sprzedaży. System zakładał: usprawnienie dystrybucji kart SIM, ulepszenie komunikacji pomiędzy członkami zespołu sprzedażowego oraz zintegrowanie bazy danych handlowca z systemem logistycznym hurtowni.

W firmie brakowało również centralnego rejestru danych dotyczących specjalnych warunków ustalonych z danym punktem handlowym, a menadżerowie kierujący działem sprzedaży nie mieli pełnego obrazu kondycji sprzedażowej organizacji. Handlowcy potrzebowali narzędzia do efektywnego wyznaczania codziennych tras - tak, by nie pominąć żadnego punktu i tracić jak najmniej czasu na dojazdy.


expert.jpg
enxoo mobilo zbudowane zostało na platformie Force.com, której dostawcą jest lider branży CRM - Salesforce. Po pierwszym okresie użytkowania aplikacji okazało się, że aplikacja wymagająca ciągłego dostępu do Internetu nie spełnia w pełni oczekiwań handlowców.

Zespół enxoo poradził sobie z tym problemem modyfikując standardowe rozwiązanie Salesforce tak, by aplikacja działa offline w razie słabego transferu danych, niezwłocznie synchronizując wszelkie informacje, gdy tylko znów może się połączyć z serwerem.

Rozwiązanie

Zastosowane zostało gotowe rozwiązanie do zarządzania sprzedażą mobilną - enxoo mobilo, napisane na najlepszej platformie do rozwoju oprogramowania w chmurze.

System przygotowany dla Virgin Mobile pozwala między innymi na:

  • zarządzanie informacjami o punktach sprzedaży,
  • zarządzanie terytorium,
  • definiowanie i monitorowanie celów sprzedażowych,
  • planowanie tras dla handlowców,
  • realizacja sprzedaży i merchandisingu w terenie na urządzeniach mobilnych,
  • drukowanie dokumentów na mobilnej drukarce fiskalnej.

Wykorzystanie gotowego rozwiązania enxoo mobilo pozwoliło na realizację całego projektu w zaledwie 10 tygodni. System został uruchomiony w czerwcu 2014 r., a w październiku 2015 r. dodana została wersja off-line, pozwalająca na obsługę pełnego procesu bez dostępu do sieci komórkowej.

 

Korzyści

Dzięki enxoo mobilo handlowcy posiadają dostęp do aktualnej bazy produktów oraz punktów handlowych wraz z pełną informacją o historii współpracy ze wskazanym punktem sprzedażowym.

Aplikacja prowadzi handlowca przez wizytę w punkcie handlowym, pomagając mu sprawnie zrealizować zamówienie, wypełnić ankietę na temat ekspozycji produktów w danym punkcie, a nawet dodać zdjęcie - dzięki temu menadżerowie mają dostęp do aktualnych danych sprzedażowych, wiedzą też dokładnie, czym w danej chwili zajmują się poszczególni handlowcy.  

Zobacz więcej o enxoo mobilo


“System enxoo mobilo spełnia wszystkie nasze oczekiwania, zapewnia sprawną realizację procesu, raportowanie i stałą komunikację w zespołach sprzedażowych. Rozwiązania pozwala nam skupić się na pracy i osiągać coraz lepsze wyniki.”

Grzegorz Mierzwiński, Dyrektor Operacyjny Sprzedaży i Logistyki Virgin Mobile Polska